Firmy Apollo,
brytyjski właściciel i operator jednego z najbardziej zaawansowanych systemów transatlantyckich kabli światłowodowych,
i Alcatel-Lucent poinformowały o przełomowym osiągnięciu — pomyślnym zademonstrowaniu transmisji parą włókien światłowodowych w sieci podmorskiej około trzech terabitów danych na sekundę (Tb/s) z użyciem kanałów 40 Gb/s.
@@@reklama@@@
Test został przeprowadzony z wykorzystaniem zaawansowanej technologii Alcatela-Lucenta i północnego systemu kablowego Apollo łączącego Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię (połączenie to ma długość 6 221 km).
Uzyskano wynik niemal czterokrotnie przewyższający oryginalnie projektowaną przepustowość systemu (72 kanały 40 Gb/s,
wszystkie wolne od błędów).
Test po raz pierwszy zademonstrował na działającym systemie dwukrotny wzrost przepustowości w porównaniu z maksymalną przepustowością osiąganą z wykorzystaniem kanałów 10 Gb/s.
„Zwiększenie przepustowości sieci podmorskich z wykorzystaniem dotychczasowych kabli światłowodowych ma kluczowe znaczenie dla operatorów,
ponieważ obecne sieci zbliżają się do swojej maksymalnej przepustowości,
a sieci naziemne zaczynają już przesyłać dane z szybkością 40 Gb/s.
Te dwa czynniki stwarzają potrzebę zwiększenia przepustowości sieci podmorskich tak,
aby mogły bezproblemowo obsługiwać ruch z maksymalną efektywnością” — powiedział Richard Elliott,
dyrektor zarządzający firmy Apollo.
„Zademonstrowanie technologii 40 Gb/s w systemie Apollo to doskonała wiadomość dla naszych klientów.
Wykazaliśmy,
że Apollo może obsługiwać używane przez nich typy interfejsów i zapewnić im wymaganą przepustowość w dającej się przewidzieć przyszłości”.
"Alcatel-Lucent od kilku lat wdraża sieci podmorskie przygotowane na 40 Gb/s,
przewidując aktualny trend rynkowy.
Operatorzy interesują się wdrożeniem w swoich sieciach zaawansowanych technologii,
które mogą zoptymalizować świadczenie usług.
Przeprowadzenie tego testu to nasz kolejny krok na drodze do wdrożenia technologii 40 Gb/s” — powiedział Philippe Dumont,
dyrektor ds.
sieci podmorskich w firmie Alcatel-Lucent.
„Dzięki obsłudze sygnałów zarówno 10 Gb/s,
jak i 40 Gb/s nasze rozwiązanie umożliwia dokonanie ekonomicznej migracji bez potrzeby przebudowywania sieci i przy maksymalnym wykorzystaniu już posiadanych zasobów”.
W teście został użyty terminal linii podmorskiej Alcatel-Lucent 1620 Light Manager pracujący z modulacją w formacie kluczowania fazy (Phase Shift Keying — PSK) i detekcją koherentną nowej generacji przy pełnym obciążeniu 72 działającymi kanałami 40 Gb/s.
Przetwarzanie sygnałów związane z technologią detekcji koherentnej umożliwi operatorom efektywne kosztowo sprawowanie zautomatyzowanej kontroli nad pogorszonymi parametrami transmisji oraz dostrajanie wydajności w całym okresie eksploatacji systemu.
Ta elastyczność wdrażania różnych formatów modulacji umożliwia Alcatelowi-Lucentowi oferowanie operatorom najlepszej opcji technologicznej w nowych wdrożeniach i w dotychczasowych sieciach modernizowanych w celu zwiększenia przepustowości,
bez wpływu na bieżącą obsługę ruchu i funkcjonowanie sieci.
@@@reklama@@@
źródło: Alcatel-Lucent
@@@zbvt@@@
|