News  
Telefonia VoIP. Od czego zacząć i jak w prosty sposób korzystać?
Skontaktuj się nami
Kontakt handlowy:
telefon 22-242-81-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email
Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy
Bramki VoIP

Cisco SPA112
Cisco SPA122
 Cisco SPA232D-G7
 Cisco SPA302D-G7
 Cisco SPA302DKIT-G7
Linksys SPA8000-G5
Linksys SPA8800
Grandstream HT-502
Grandstream HT-503
Grandstream HT-701
Grandstream HT-702
Grandstream HT-704
Grandstream GXW-4004
Grandstream GXW-4008
Grandstream GXW-4024
Grandstream GXW-4104
Grandstream GXW-4108
 VoIPoint CVA-2S
Linksys WRP400-G2
Cisco SRP521W-K9-G5
Cisco SRP526W-K9-G5
Cisco SRP527W-K9-G5
 Cisco SRP541W-E-K9
 Cisco SRP546W-E-K9
 Cisco SRP547W-E-K9

 

Program Partnerski
Jeśli Twoja firma, chce zwiększyć portfolio produktów oraz uzyskać dodatkowe dochody, przystąp do Programu Partnerskiego BramkiVoIP.pl.
Rozwiązania VoIP
Wybierz dla siebie rozwiązanie oparte na technologii VoIP
 Numer wewnętrzny centralki PABX wyniesiony do innej lokalizacji - bez udziału operatora VoIP
 Połączenie dwóch lokalizacji bramkami VoIP bez udziału operatora VoIP
 Korzystanie z telefonii VoIP przez użytkowników centralki PABX
 Numer linii analogowej i numer VoIP w jednym telefonie
 Odbieranie połączeń z dwóch numerów VoIP w jednym aparacie telefonicznym
 Odbieranie połączeń z kilku numerów VoIP na jednym telefonie
 Darmowe połączenia telefoniczne pomiędzy różnymi lokalizacjami z użyciem operatora VoIP
 Dzwonienie przez Internet bez włączonego komputera
 
Przeszukaj serwis:
Bezpieczny Internet – Konferencja 'SECURE 2010'


Ludzkie błędy, a czasami zwykła ciekawość powodują, że do naszych komputerów dostaje się złośliwe oprogramowanie, a często tracimy nie tylko zasoby zgromadzone na dysku, ale i pieniądze - twierdzi Lance Spitzner światowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu. Jego wykład inaugurował XIV konferencję SECURE poświęconą bezpieczeństwu sieci organizowaną tradycyjnie przez NASK i działający w jego strukturach CERT Polska.

@@@reklama@@@

SECURE podejmuje co roku najnowsze zagadnienia z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom w sieci i systemach teleinformatycznych. W tym roku obok dwudniowych obrad plenarnych można było uczestniczyć także w specjalistycznych warsztatach. Tegoroczna konferencja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem i zgromadziła ponad 200 profesjonalistów z dziedziny IT, m.in. licznych przedstawicieli administracji państwowej, policji, nauki i firm, które z racji swej strategicznej pozycji na rynku wymagają szczególnej znajomości tej tematyki. Warsztaty prowadzone między innymi przez specjalistów z CERT Polska nie pomieściły wszystkich chętnych.

Prelegenci i dyskutanci podkreślali realność zagrożeń, tych dotykających indywidualnych użytkowników, jak i firmy i instytucje. Wskazywali na coraz lepiej przygotowane i przeprowadzane ataki w sieci wykorzystujące ludzką słabość, ciekawość i naiwność. Poruszane były także zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych użytkowników Internetu. Wszyscy prelegenci wskazywali na realność zagrożeń w cyberprzestrzeni i konieczność współpracy i wymiany doświadczeń. Obok zagadnień technicznych wiele uwagi poświęcono także potrzebie edukowania użytkowników bardzo często stanowiących łatwy obiekt do ataku ze strony cyberprzestępców. W trakcie warsztatów, prezentacji i dyskusji poruszano wiele zagadnień istotnych także z punktu widzenia zwykłego użytkownika sieci.

Warsztat "Duchy w przeglądarkach - wykrywanie i analiza ataków przez strony www" zorganizowany przez CERT Polska pokazywał, jak organizowane są ataki wykorzystujące luki w aplikacjach klienckich. Metoda ta jest obecnie powszechnie wykorzystywana do zarażania tzw. trojanami bankowymi służącymi do kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych. Z kolei firma Sourcefire zaprosiła uczestników SECURE 2010 na warsztat, który przybliżał administratorom IT sposoby korzystania z sieciowego systemu wykrywania włamań Snort.

Ryan McGeehan reprezentujący Facebook mówił o problemach bezpieczeństwa w portalu społecznościowym tak dziś popularnym w Polsce.

Anna Rywczyńska z NASK wskazywała na zagrożenia czyhające na najmłodszych uczestników Internetu. 57 proc. dzieci w Europie ma profile społecznościowe, ale aż 54 proc. z nich nie wie, jak ustawić zabezpieczenia prywatności. Profile na portalach często zakładane są przez rodziców dla dzieci, które dopiero przyszły na świat.

Zaproszeni prelegenci reprezentowali między innymi NASK i zespół CERT Polska, a także CERT.GOV.PL, Wyższą Szkołę Policji, portal Nasza Klasa. Prelekcje wygłosili również przedstawiciele partnerów konferencji – firm HP, Juniper, Microsoft i Sourcfire. Wśród zagranicznych prelegentów byli: Mikko Hypponen reprezentujący światowy koncern specjalizujący się w opracowywaniu systemów bezpieczeństwa F-Secure, Ryan McGeehan, menadżer ds. bezpieczeństwa i reagowania na incydenty w serwisie Facebook, Lance Spitzner, znany na świecie wykładowca związany obecnie z SANS Institute oraz Udo Helmbrecht, dyrektor wykonawczy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Sieci i Informacji – ENISA.

Konferencja SECURE 2010 odbywała się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

***

SECURE - to najstarsza w Polsce konferencja poświęcona bezpieczeństwu teleinformatycznemu, będąca każdego roku ważnym spotkaniem ekspertów zaangażowanych w ochronę sieci i systemów komputerowych. Jej organizatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie przeciwdziałania zjawiskom naruszenia bezpieczeństwa w Internecie, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny konferencji, w tym roku organizowanej po raz czternasty.

źródło: NASK

@@@zbvt@@@

 Bezpieczeństwo i prywatność  Bezpieczeństwo i prywatność  Formy odbioru i płatności  Formy odbioru i płatności  Regulamin  Regulamin  Kontakt  Kontakt  Czytaj o VoIP  Czytaj o VoIP
  tanie połączenia voip   telefonia voip
© 2006-2016 BramkiVoIP.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Bramka VoIP Cisco SPA112