News  
Telefonia VoIP. Od czego zacząć i jak w prosty sposób korzystać?
Skontaktuj się nami
Kontakt handlowy:
telefon 22-242-81-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email
Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy
Bramki VoIP

Cisco SPA112
Cisco SPA122
 Cisco SPA232D-G7
 Cisco SPA302D-G7
 Cisco SPA302DKIT-G7
Linksys SPA8000-G5
Linksys SPA8800
Grandstream HT-502
Grandstream HT-503
Grandstream HT-701
Grandstream HT-702
Grandstream HT-704
Grandstream GXW-4004
Grandstream GXW-4008
Grandstream GXW-4024
Grandstream GXW-4104
Grandstream GXW-4108
 VoIPoint CVA-2S
Linksys WRP400-G2
Cisco SRP521W-K9-G5
Cisco SRP526W-K9-G5
Cisco SRP527W-K9-G5
 Cisco SRP541W-E-K9
 Cisco SRP546W-E-K9
 Cisco SRP547W-E-K9

 

Program Partnerski
Jeśli Twoja firma, chce zwiększyć portfolio produktów oraz uzyskać dodatkowe dochody, przystąp do Programu Partnerskiego BramkiVoIP.pl.
Rozwiązania VoIP
Wybierz dla siebie rozwiązanie oparte na technologii VoIP
 Numer wewnętrzny centralki PABX wyniesiony do innej lokalizacji - bez udziału operatora VoIP
 Połączenie dwóch lokalizacji bramkami VoIP bez udziału operatora VoIP
 Korzystanie z telefonii VoIP przez użytkowników centralki PABX
 Numer linii analogowej i numer VoIP w jednym telefonie
 Odbieranie połączeń z dwóch numerów VoIP w jednym aparacie telefonicznym
 Odbieranie połączeń z kilku numerów VoIP na jednym telefonie
 Darmowe połączenia telefoniczne pomiędzy różnymi lokalizacjami z użyciem operatora VoIP
 Dzwonienie przez Internet bez włączonego komputera
 
Przeszukaj serwis:
UKE: Analiza cen w roamingu

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował raport o usługach telefonii ruchomej w roamingu międzynarodowym wewnątrz Wspólnoty.

@@@reklama@@@

Przedmiot opracowania stanowią informacje o usługach świadczonych przez polskich operatorów telefonii ruchomej w roamingu międzynarodowym. Raport powstał w związku z realizacją obowiązków informacyjnych spoczywających na Prezesie UKE, wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ws. roamingu z dnia 18 czerwca 2009 r.

Analizie poddano usługi roamingu realizowane w Polsce przez klientów zagranicznych operatorów (roaming pasywny), jak również realizowane przez klientów polskich operatorów poza granicami kraju (roaming aktywny), w okresie  pierwszy kwartał - drugi kwartał 2010 roku. Zbadano ponadto detaliczne cenniki polskich sieci telefonii ruchomej, wg stanu na 13 marca 2011 r.

Zarówno w przypadku usług hurtowych w roamingu pasywnym, jak i detalicznych w roamingu aktywnym, czwarty kwartał 2010 r. charakteryzował się wyraźnym spadkiem (w porównaniu z trzecim kwartałem 2010 r.) zainteresowania konsumentów z krajów Wspólnoty usługami telefonii ruchomej za granicą. Roaming charakteryzuje cykliczny wzrost popytu w okresie wakacyjnym, po którym zainteresowanie usługą zawsze wyraźnie maleje, przede wszystkim w konsekwencji mniejszej transgranicznej mobilności konsumnetów.

Analiza potwierdziła również obserwowane od 2007 roku trendy, zgodnie z którymi operatorzy ustalają ceny regulowanych usług na poziomie zbliżonym, ale nie przekraczającym ustalanych eurotaryfą oraz eurotaryfą SMS poziomów. Zamiast grać ceną, telekomy maksymalizują zysk, a identyczna strategia konkurentów zapewnia stabilność scenariusza, nawet w momentach wymuszanych administracyjnie dalszych cięć cen.

W przypadku usług nieregulowanych (MMS i transmisja danych) sieci telefonii ruchomej stosują bardziej zróżnicowane ceny, jednakże wyraźnie wyższe od analogicznych ofert w kraju.

Niezależnie od momentu wyjazdu, poza granicami kraju Polacy zdecydowanie najchętniej wysyłają SMSy oraz odbierają połączenia. Coroczne badania konsumenckie realizowane na zlecenie UKE wykazują cenę jako priorytet wyboru oferty przez klienta. Chociaż pakietyzacja usług w taryfach krajowych wyraźnie zaciera ich różnice cenowe, w roamingu wiadomość SMS jest średnio o 0,31 EUR tańsza od minuty połączenia głosowego, a więc lepiej maksymalizuje koszyk korzyści konsumenta. Warto pamiętać, że usługi roamingu prawie we wszystkich sieciach rozliczane są poza abonamentem, a więc ich koszt jest jeszcze wyraźniej odczuwalny przy opłacaniu rachunku. Między innymi z tego powodu Prezes UKE prowadzi aktywną promocję regulacji usług, których ceny w roamingu najbardziej odbiegają od krajowych standardów. W przypadku polskiego rynku telefonii ruchomej od lat jest to przede wszystkim transmisja danych, która w marcu 2011 r. była od 1 do 61 razy tańsza w ofercie krajowej niż w roamingu, co dawało średnią dla całego polskiego rynku na poziomie 13-krotnej różnicy w cenie.

W opublikowanym 15 lutego 2011 r. stanowisku w ramach publicznych konsultacji Komisji Europejskiej na temat przeglądu rozporządzenia roamingowego, Prezes UKE zaproponował, jako narzędzie uwalniania konkurencji, obowiązek dostępu do sieci oraz obowiązek niedyskryminacji. Mechanizm, zapewniający równoprawne traktowanie wszystkich operatorów bez względu na ich pozycję wynikającą z posiadanej bazy klientów, byłby jednocześnie motorem spadku cen hurtowych, a dalej detalicznych. Jednakże z uwagi na konieczność uniknięcia zjawiska zawężania marży i potrzebę czasu, w którym mobilność obywateli zmieni ich priorytety w wyborze ofert, niezbędne jest dalsze utrzymywanie regulowanych stawek usług i stopniowa redukcja marży operatorów do poziomów zbliżonych do usług krajowych. W ocenie Regulatora wciąż droga transmisja danych nie powinna w 2015 r. kosztować użytkownika więcej niż 0,23 EUR/MB bez VAT, zaś jego operatora więcej niż 0,15 EUR/MB bez VAT. Prezes UKE widzi także konieczność dalszych obniżek pozostałych cen usług telefonii ruchomej w roamingu, do momentu, w którym marże na usługach w roamingu nie będą różnić się od marży na usługach krajowych. Dzisiejsza dysproporcja w tym zakresie nie znajduje bowiem ekonomicznego uzasadnienia.

Prezes UKE wyraża nadzieję, że przedstawione postulaty znajdą odzwierciedlenie w merytorycznej dyskusji i planowanych mechanizmach regulacji europejskiego rynku usług telefonii ruchomej.

Pobierz raport (plik PDF).

źródło: UKE

@@@dt@@@

 Bezpieczeństwo i prywatność  Bezpieczeństwo i prywatność  Formy odbioru i płatności  Formy odbioru i płatności  Regulamin  Regulamin  Kontakt  Kontakt  Czytaj o VoIP  Czytaj o VoIP
  tanie połączenia voip   telefonia voip
© 2006-2016 BramkiVoIP.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Bramka VoIP Cisco SPA112