News  
Telefonia VoIP. Od czego zacząć i jak w prosty sposób korzystać?
Skontaktuj się nami
Kontakt handlowy:
telefon 22-242-81-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email
Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy
Bramki VoIP

Cisco SPA112
Cisco SPA122
 Cisco SPA232D-G7
 Cisco SPA302D-G7
 Cisco SPA302DKIT-G7
Linksys SPA8000-G5
Linksys SPA8800
Grandstream HT-502
Grandstream HT-503
Grandstream HT-701
Grandstream HT-702
Grandstream HT-704
Grandstream GXW-4004
Grandstream GXW-4008
Grandstream GXW-4024
Grandstream GXW-4104
Grandstream GXW-4108
 VoIPoint CVA-2S
Linksys WRP400-G2
Cisco SRP521W-K9-G5
Cisco SRP526W-K9-G5
Cisco SRP527W-K9-G5
 Cisco SRP541W-E-K9
 Cisco SRP546W-E-K9
 Cisco SRP547W-E-K9

 

Program Partnerski
Jeśli Twoja firma, chce zwiększyć portfolio produktów oraz uzyskać dodatkowe dochody, przystąp do Programu Partnerskiego BramkiVoIP.pl.
Rozwiązania VoIP
Wybierz dla siebie rozwiązanie oparte na technologii VoIP
 Numer wewnętrzny centralki PABX wyniesiony do innej lokalizacji - bez udziału operatora VoIP
 Połączenie dwóch lokalizacji bramkami VoIP bez udziału operatora VoIP
 Korzystanie z telefonii VoIP przez użytkowników centralki PABX
 Numer linii analogowej i numer VoIP w jednym telefonie
 Odbieranie połączeń z dwóch numerów VoIP w jednym aparacie telefonicznym
 Odbieranie połączeń z kilku numerów VoIP na jednym telefonie
 Darmowe połączenia telefoniczne pomiędzy różnymi lokalizacjami z użyciem operatora VoIP
 Dzwonienie przez Internet bez włączonego komputera
 
Przeszukaj serwis:
Meru: wirtualizacja sposobem na lukę w WPA2


Sieci bezprzewodowe, tworzone w oparciu o rozwiązania Meru Networks, są odporne na zagrożenia związane z niedawno wykrytą „Luką 196” w protokole szyfrowania WPA2. Pełne bezpieczeństwo Meru zawdzięcza autorskiej technologii Virtual Port.

@@@reklama@@@

Istnienie błędu w protokole WPA2 - używanym do ochrony informacji w sieciach Wi-Fi - ujawniła firma AirTight. Błędowi nadano nazwę „Luki 196”, ze względu na numer strony dokumentacji WPA2, na której znajduje się opis wykorzystywanych w tym protokole kluczy: PTK (Pairwise Transient Key) oraz GTK (Group Temporal Key). To właśnie błędne zdefiniowanie właściwości drugiego z tych kluczy umożliwia przeprowadzenie ataku w sieci bezprzewodowej.

„Klucz PTK jest unikalny dla każdego klienta sieci WLAN i służy do zabezpieczania transmisji unicastowych. Z kolei klucz GTK jest wspólny dla wszystkich urządzeń przypisanych do konkretnego BSSID i służy do zabezpieczania danych w transmisjach broadcastowych, czyli do wielu klientów w sieci. O ile klucz PTK jest w stanie wykryć fałszowanie danych i podszywanie się pod adresy MAC, to już klucz GTK tego nie potrafi. Korzystając z tej ułomności, osoba podłączona i uwierzytelniona w ramach określonej sieci bezprzewodowej może stworzyć zainfekowany pakiet rozgłoszeniowy, na który inne urządzenia będą odpowiadały wysyłając własny adres MAC z informacjami o kluczu prywatnym. Ta wiedza umożliwia przejęcie całkowitej kontroli nad urządzeniami z zaatakowanej sieci, przechwytywanie i deszyfrowywanie ruchu, a nawet całkowite zniszczenie sieci, np. za pomocą ataków denial-of-service. Problem ten nie występuje jednak w sieciach bezprzewodowych, które zostały zbudowane w oparciu o technologię Virtual Port dostępną w rozwiązaniach Meru Networks” - mówi Łukasz Naumowicz, Technical Support Unit Manager z Konsorcjum FEN.

Odporność sieci bezprzewodowych Meru na zagrożenia związane z Luką 196 wynika z faktu, że połączenia w tych sieciach są kontrolowane przez technologię Virtual Port. Dzięki niej, każde urządzenie w sieci WLAN posiada swój unikalny identyfikator BSSID, który jest indywidualnie generowany dla klienta i kontrolowany przez oprogramowanie Meru System Director. To z kolei powoduje, że każde urządzenie posiada też swój unikalny klucz broadcastowy dla WPA2. - „W związku z tym w sieci nie może pojawić się dwóch klientów korzystających z tego samego klucza broadcast'owego i wrogi klient nie może podszywać się pod adresy MAC punktów dostępowych i rozszerzać klucz broadcastowy, tak aby uruchomić potencjalny atak” - wyjaśnia Łukasz Naumowicz.

Technologia Virtual Port to nie jedyne rozwiązanie od Meru Networks, dzięki któremu sieci WLAN stają się coraz bardziej niezawodne i bezpieczne. Meru jest również twórcą m.in. opatentowanych technologii: kontroli i zarządzania ruchem w sieci - ATC (Air Traffic Control™) oraz technologii tzw. wirtualnej komórki (Virtual Cell™). Pierwsza z nich pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Natomiast wirtualna komórka umożliwia wszystkim punktom dostępowym pracę na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci WLAN. Innowacyjność rozwiązań Meru została doceniona m.in. przez Gartner Group. Firma ta dwa razy z rzędu - w raporcie z 2007 i 2008 roku „Magiczny kwadrant Gartnera dla WLAN” - uznała Meru Networks za twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie. W Polsce przedstawicielem Meru jest Konsorcjum FEN.

źródło: Meru Networks

@@@zbvt@@@

 Bezpieczeństwo i prywatność  Bezpieczeństwo i prywatność  Formy odbioru i płatności  Formy odbioru i płatności  Regulamin  Regulamin  Kontakt  Kontakt  Czytaj o VoIP  Czytaj o VoIP
  tanie połączenia voip   telefonia voip
© 2006-2016 BramkiVoIP.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Bramka VoIP Cisco SPA112