News  
Telefonia VoIP. Od czego zacząć i jak w prosty sposób korzystać?
Skontaktuj się nami
Kontakt handlowy:
telefon 22-242-81-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email
Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy
Bramki VoIP

Cisco SPA112
Cisco SPA122
 Cisco SPA232D-G7
 Cisco SPA302D-G7
 Cisco SPA302DKIT-G7
Linksys SPA8000-G5
Linksys SPA8800
Grandstream HT-502
Grandstream HT-503
Grandstream HT-701
Grandstream HT-702
Grandstream HT-704
Grandstream GXW-4004
Grandstream GXW-4008
Grandstream GXW-4024
Grandstream GXW-4104
Grandstream GXW-4108
 VoIPoint CVA-2S
Linksys WRP400-G2
Cisco SRP521W-K9-G5
Cisco SRP526W-K9-G5
Cisco SRP527W-K9-G5
 Cisco SRP541W-E-K9
 Cisco SRP546W-E-K9
 Cisco SRP547W-E-K9

 

Program Partnerski
Jeśli Twoja firma, chce zwiększyć portfolio produktów oraz uzyskać dodatkowe dochody, przystąp do Programu Partnerskiego BramkiVoIP.pl.
Rozwiązania VoIP
Wybierz dla siebie rozwiązanie oparte na technologii VoIP
 Numer wewnętrzny centralki PABX wyniesiony do innej lokalizacji - bez udziału operatora VoIP
 Połączenie dwóch lokalizacji bramkami VoIP bez udziału operatora VoIP
 Korzystanie z telefonii VoIP przez użytkowników centralki PABX
 Numer linii analogowej i numer VoIP w jednym telefonie
 Odbieranie połączeń z dwóch numerów VoIP w jednym aparacie telefonicznym
 Odbieranie połączeń z kilku numerów VoIP na jednym telefonie
 Darmowe połączenia telefoniczne pomiędzy różnymi lokalizacjami z użyciem operatora VoIP
 Dzwonienie przez Internet bez włączonego komputera
 
Przeszukaj serwis:
Usługi dostępu do Internetu na rynkach lokalnych


Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prezentuje mapy dostępności usług w poszczególnych gminach kraju. 

@@@reklama@@@

Prezentowana na mapach dostępność usług w poszczególnych gminach kraju określona została jako stosunek liczby łączy z aktywną usługą szerokopasmowej transmisji danych do liczby lokali mieszkalnych ogółem w danej gminie.

Celem oszacowania poziomu dostępności usług szerokopasmowych w gminach ustalono pięć przedziałów tego wskaźnika. Wyznaczone zostały następujące przedziały wartości wskaźnika penetracji:

  • gminy oznaczone kolorem czerwonym to gminy, na których terenie według danych UKE wskaźnik penetracji jest bardzo niski i wynosi od 0 - 10%,
  • gminy oznaczone kolorem pomarańczowym to gminy, które cechuje niski poziom penetracji - wskaźnik ten wynosi od 10 - 30%,
  • gminy oznaczone kolorem żółtym to gminy, które charakteryzuje średnia penetracja - wskaźnik ten wynosi od 30 - 50%,
  • gminy oznaczone kolorem niebieskim to gminy, które charakteryzuje wysoka penetracja wskaźnik ten wynosi od 50 - 70%,
  • gminy oznaczone kolorem zielonym to gminy, które charakteryzuje bardzo wysoki poziom penetracji - wskaźnik ten wynosi od 70 - 100%.

Legenda do map, w nawiasie, podaje również informację o liczbie gmin wchodzących w dany przedział. Nazwy gmin wyświetlają się po najechaniu kursorem.

1.

Zestawienie MAPA 1 pokazuje nasycenie usługami dostępu do Internetu niezależnie od jego przepływności i technologii. Wyłączone z tego zestawienia zostały jedynie usługi oferowane przez sieci mobilne na bazie modemów 2G/3G. Wskaźnik penetracji w gminach uwzględnia usługi świadczone przez operatorów, którzy:

  • posiadają własną infrastrukturę przewodową, stacjonarną bezprzewodową (w tym WLAN, WiMax, CDMA), lub świadczą usługę w oparciu o LLU, BSA oraz
  • świadczą w danej gminie usługi dostępu do sieci Internet.

Jak wynika z zestawienia MAPA 1, w prawie 1/3 gmin w Polsce dostęp do Internetu posiada mniej niż 30% lokali mieszkalnych. W większości gmin (50,6%) jedynie 30 - 50% lokali mieszkalnych jest podłączonych do sieci. Wysoki (powyżej 50%) lub bardzo wysoki (powyżej 70%) poziom penetracji usługami dostępu do Internetu występuje w zaledwie 19,5% gmin w Polsce.

Zobacz MAPĘ 1.

2.

Zestawienie MAPA 2 przedstawia wskaźnik penetracji usługami dostępu do Internetu o wyższych przepływnościach. Uwzględnia usługi świadczone przez operatorów, którzy:

  • posiadają własną infrastrukturę przewodową lub stacjonarną bezprzewodową (a więc z wyłączeniem usług na bazie LLU i BSA), oraz
  • świadczą w danej gminie usługi dostępu do sieci Internet o przepływności ≥ 2Mbit/s.

Przyjmując tak określone kryteria, obraz kraju znacząco się zmienia. Analizując wykorzystanie usług o przepływnościach ≥ 2Mbit/s widać wyraźnie, że przytłaczająca większość gmin w Polsce (97,8%) w bardzo ograniczonym stopniu korzysta z takich usług szerokopasmowych - poniżej 30% lokali mieszkalnych w tych gminach korzysta z usług o takich parametrach. Dla 2% gmin tak liczony wskaźnik penetracji waha się od 30 - 50%, natomiast wysoki poziom penetracji jest w zaledwie 0,2% gmin w Polsce. Nie znaleziona została żadna gmina, w której ponad 70% mieszkań posiadałoby dostęp o przepływności ≥ 2Mbit/s, świadczony na bazie własnej infrastruktury przedsiębiorcy.

Zobacz MAPĘ 2.

Dane do map pochodzą od ponad 1500 przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Na potrzeby przygotowania map dokonana została agregacja i dostosowanie otrzymanych danych do wymaganego formatu, a także analiza kompletności i poprawa części danych, dla których zidentyfikowano błędy, których wpływ mógł zostać zminimalizowany. Dane, których nie można było uwzględnić lub poprawić, a dla których stwierdzono istotne nieprawidłowości zostały odrzucone. Przeprowadzone działania skłaniają UKE do stwierdzenia, że kompletność i poprawność danych posiadanych przez UKE danych jest zbliżona do 100%.

źródło: UKE

@@@zbvt@@@

 Bezpieczeństwo i prywatność  Bezpieczeństwo i prywatność  Formy odbioru i płatności  Formy odbioru i płatności  Regulamin  Regulamin  Kontakt  Kontakt  Czytaj o VoIP  Czytaj o VoIP
  tanie połączenia voip   telefonia voip
© 2006-2016 BramkiVoIP.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Bramka VoIP Cisco SPA112